Czego chcą Niemcy?

M.in. - stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

  

 Wczoraj [21.09.2022] dowiedzieliśmy się, że:

  "Scholz proponuje, by Niemcy zostały stałym członkiem RB ONZ
Występując w czasie 77 sesji plenarnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ, kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaproponował, by Niemcy zostały stałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ." {TUTAJ(link is external)}.

  Więcej na ten temat napisał Marek Budzisz w portalu wPolityce.pl {TUTAJ(link is external)}:

  "wreszcie ostatnio pojawiła się idea europejskiej koalicji Leopard – 2, której celem miałoby być wysłanie na Ukrainę co najmniej 90 tych czołgów tego typu. Ciekawe są, w tym kontekście, ostatnie wypowiedzi kanclerza Scholza, który nie odrzucił idei dostawy Leopardów a raczej koncentrował swą uwagę na tym, iż za tym posunięciem musi stać koalicja europejska, większa grupa państw, skupionych wokół Niemiec, które dostarczą je na Ukrainę. Koalicyjność dostaw jest nie tylko przejawem ostrożności niemieckiej polityki w kwestiach wojskowych, ale zbudowania nawet doraźnie aliansu tego rodzaju oznaczałoby odzyskanie przez Berlin inicjatywy dyplomatycznej i w konsekwencji prymatu w Europie, bo tylko państwa naszego kontynentu użytkują te czołgi. Na poziomie politycznym targi już najwyraźniej mają miejsce czego w mojej opinii potwierdzeniem jest wczorajsze wystąpienie Scholza w ONZ. Warto zwrócić uwagę na fakt, że poprosił on o poparcie niemieckiej kandydatury do funkcji czasowego, w latach 2027-28, członka Rady Bezpieczeństwa ale również opowiedział się za reformą tej instytucji, które miałaby sprowadzić się, m.in. do uzyskania przez Berlin stałego krzesła. Mamy do czynienia z przedstawioną w języku polityki, w sposób elegancki, wizją nowego już post-wojennego ładu światowego z odmienną rolą Niemiec, (...) Zaryzykuję tezę, że właśnie trwają zapewne zakulisowe, ale z pewnością ożywione, rozmowy miedzy Berlinem a Waszyngtonem na temat warunków poważniejszego zaangażowania się Niemiec w wojskowe wsparcie Ukrainy. Jeśli zostaną one rozstrzygnięte, to nie tylko Leopardy-2, ale również rakiety o zasięgu do 300 km i myśliwce, nie mówiąc już o innym sprzęcie, mają szansę trafić na Ukrainę.".

  Warto wspomnieć, że Niemcy były już niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa w latach 2019-2020 {TUTAJ(link is external)}.  Widać więc wyraźnie, iż Niemcy pogodziły się z tym, że Rosja nie radzi sobie z Ukrainą.  Chcą więc przehandlować swoje ewentualne poparcie dla tej ostatniej w zamian za korzyści polityczne w postaci stałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa oraz utworzenia jakiejś koalicji w Europie kierowanej przez Niemcy.  Czy taki plan ma szanse powodzenia?  USA dobrze wiedzą, że przez dziesięciolecia Niemcy starały się rozluźnić kuratelę Waszyngtonu nad sobą i minimalizować obecność Stanów Zjednoczonych w Europie.  Wprawdzie na początku 2021 roku prezydent Biden był skłonny do poparcia czegoś w rodzaju kondominium niemiecko-rosyjskiego w Europie [pod przewodnictwem Niemiec], ale agresja Rosji bezpowrotnie zniszczyła ten plan.  Całkowita samodzielność Niemiec nie jest teraz na rękę USA.  Podejrzewam więc, że Scholza czeka rozczarowanie, co zresztą byłoby korzystne dla Polski.

elig

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

3.63

liczba ocen: 8

 • Niemcy

  Niemcy nigdy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ nie będą. Niemcy są na smyczy USA i to USA o tym decyduje i według USA Niemcy mają być krajem drugiej kategorii, a nie pierwszej. USA nie chce silnych Niemiec, bo Europa ma być zależna od USA.

  • Niemcy#Neonowicz

   Silne Szwabenkrojce to oficjalna, bez owijania w wełnę i bawełnę IV Rzesza. Bez pierniczenia o podmiotowości, federalizacji i innych takich. Znamy to już 1000 lat.
   Rosja? Dokąd rządzili tam Rosjanie a nawet i Rurykowicze, była sąsiadem raz gorszym raz lepszym.
   Ale gdy zaległy się tam prusaki, działa do spóły z hitlersynami.
   Przykre. Bolszewizm i oligarchizm nic w tym nie zmieniły. To nie dobrzy wujkowie o czystych sercach, intencjach i rękach. A umiejętnie sterowane Ukry stały się jeszcze jednym nieżyczliwym sąsiedztwem.
   Syndrom oblężonej twierdzy?
   Rzeczywistość. Lecz mury w ruinie, załoga zdemoralizowana. Oręż pordzewiały lub rozkradziony.

 • Tu chodzi o Leopardy-2PL

  ..."Całkowita samodzielność Niemiec nie jest teraz na rękę USA. Podejrzewam więc, że Scholza czeka rozczarowanie, co zresztą byłoby korzystne dla Polski." ...

  Niemcy nie są w ciemie bici, więc zgłaszając propozycję "koalicji europejskiej"w przekazaniu UPAdlinie czołgów swojej produkcji najwyraźniej chcieliby, żeby to Polska dała swoje Leopardy-2PL swojej ukochanej UPAdlinie.
  Skoro mogła wydać za darmochę wszystkie swoje T-72, które ponoć już co do sztuki zostały zlikwidowane, no to za problem dla Polaczków (a raczej Poliniaków) wydać swoje Leopardy-2PL, a potem ewentualnie kupić nowe od Niemiec ?
  KST

 • Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA początkiem końca cywilizacji ludzkiej?

  Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA wynikł z zakazu Bidena otwarcia NordStream2. Kryzys jest po to by zniszczyć średnie firmy w Niemczech. Wtedy przejmą je koncerny amerykańskie. Podstawą niemieckiego dobrobytu są eksporty i kooperacja firm małych i średnich. Gdy kryzys je zniszczy zapanują wielkie koncerny głównie amerykańskie.
  To jest sens kryzysu by wszyscy byli pod kontrolą.
  Plan USA zakłada, że Putin tylko grozi bronią jądrową, ale jej nie użyje, gdyż blefuje.
  Dlatego Niemieccy politycy, szczególnie kategorii morderców własnej gospodarki jak Habeck, , Scholz i Lindner rozgłaszają na okrągło, Putin tylko blefuje.
  Oby się nie pomylili.

  Moje zdanie jest takie, że Putin stopniuje środki przemocy zależnie od sytuacji. Przy czym ostrzega, a nie blefuje!
  Jeżeli USA postawią na inwazję sprzętem wojennym zaczepnym, może dojść do katastrofy nuklearnej.
  Ja życzę sobie by wtedy Putin zaatakował przede wszystkim miliarderów typu Gates w USA i Izraelu. To oni są przyczyną twardej depopulacji, która w wojnie nuklearnej nieuchronnie nastąpi.

  • Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA początkiem końca cywilizacji ludzkiej?#adevo

   "Ja życzę sobie by wtedy Putin zaatakował przede wszystkim miliarderów typu Gates w USA i Izraelu. To oni są przyczyną twardej depopulacji, która w wojnie nuklearnej nieuchronnie nastąpi".

   Proszę nie zapominać o klausie szwabie.
   Żadnej wojny nuklearnej nie będzie - to jest zastraszanie aby dyscyplinować narody.
   Putin to też uczestnik Forum Ekonomicznego w Davos. Przypominam, że gaz z Rosji zamiast płynąc do Europy - płynie do Chin - jak to się ma do niby wojny gospodarczej USA z Chinami?
   Przecież embargo na gaz rosyjski to jest jawne wspomaganie gospodarki Chińskiej.
   To nie są wojny narodowe ale wojna pseudo - elit światowych z ludzkością.
   Te całe pseudo- elity chcą zachować władzę poprzez kontrolę.

   • Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA początkiem końca cywilizacji ludzkiej?#adevo#werka1321

    > Putin to też uczestnik Forum Ekonomicznego w Davos
    ---------------------
    Putin to były uczestnik Forum Ekonomicznego w Davos. Tu z Davos 2021 cytat z przemówienia Putina:
    "Ważne jest tylko jedno: musimy uczciwie podejść do dialogu ze sobą. Musimy odłożyć na bok fobie z przeszłości, przestać wykorzystywać w wewnętrznych procesach politycznych problemy, które odziedziczyliśmy po minionych wiekach i spojrzeć w przyszłość. Jeśli uda nam się wznieść ponad te problemy z przeszłości i pozbyć się tych fobii, to z pewnością doświadczymy pozytywnej fazy w naszych związkach.

    Jesteśmy na to gotowi, chcemy tego i będziemy do tego dążyć. Ale miłość jest niemożliwa, jeśli deklaruje ją tylko jedna strona. Musi być oparta na wzajemności."

    • Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA początkiem końca cywilizacji ludzkiej?#adevo#werka1321#adevo

     I, co to ma niby znaczyć dla przeciętnego Kowalskiego?
     Putin zrezygnuje z permanentnej kontroli cyfrowej nad każdym mieszkańcem swojego kraju?
     Taki dobry jest?

     Trwa wojna pseudo-elit o wpływy nad totalną kontrolą każdego człowieka, a nie o jego wolność.

     Dlaczego Pan tego nie chce zrozumieć?

    • Światowy kryzys energetyczny spowodowany przez USA początkiem końca cywilizacji ludzkiej?#adevo#werka1321#adevo

     C.d. A odmóżdżony tłum kibicuje i podnieca się tym kto będzie jego nowym/lub nie "Panem".

     Normalne to jest?

     Pierdolona mentalność niewolnicza.

 • Syberia wygra, o nie, nie! O tak!

  "Putin zrezygnuje z permanentnej kontroli cyfrowej nad każdym mieszkańcem swojego kraju?"

  Nie za bardzo może to przeprowadzić. Większość terytorium Rosji charakteryzuje się tym, że żadne sieci komórkowe tam nie docierają. Jak nie masz prywatnego radia do pogadania z sąsiednią wiochą to se nie pogadasz. Wątpię, żeby Rosja podjęła trud (i koszt) objęcia całego terytorium jakąś formą komunikacji pozwalającą na kontrolę.

  • Syberia wygra, o nie, nie! O tak!#Vladimír Vašek

   A więc wie Pan na pewno czy tylko luźne rozważania?

   Wie Pan to ważne - nie tyle dla mnie, co dla szerszego grona.

   • Syberia wygra, o nie, nie! O tak!#Vladimír Vašek#werka1321

    Z tego i tak dla nas nic nie wynika. Żeby mieszkać na Syberii to trzeba mieć łeb i jaja.

    Jak po rusku ani dudu to tłumaczę tytuł "rozpalanie ognia prezerwatywą".

    • Syberia wygra, o nie, nie! O tak!#Vladimír Vašek#werka1321#Vladimír Vašek

     Więc w jakim celu rozpoczyna Pan rozmowę na temat, którego Pan nie zna czy nie jest pewien faktów?

   • Syberia wygra, o nie, nie! O tak!#Vladimír Vašek#werka1321

    "Więc w jakim celu rozpoczyna Pan rozmowę na temat, którego Pan nie zna czy nie jest pewien faktów?"

    Na Syberii, koleżanko, jest bardzo duży odsetek polskich genów. Już z tego powodu powinnaś kochać Syberię. ;)

 • Na co Niemcom

  stałe miejsce w ONZ żeby z niego zaraz wyszli jak kiedyś z Ligi Narodów?

 • Niemcy chcą

  Nie narobić się, a zarobić. Tak jak wszyscy. Dlatego należy solidaryzować się z narodem niemieckim. Przynajmniej pod tym względem.

 • namioty mongolskie dla Niemców

  Przeczytałem dzisiaj, że Niemcy pertraktują z Mongolią w sprawie zakupu jurt. Tego chcą. Niebawem będą chcieli mieć krzesiwo i łuczywo. Tego chcą i będą kupować w Afganistanie.