Ośli upór Putina, czyli mobilizacja

Putin ogłosił mobilizację.

  

 Dziś [21.09.2022] rano Putin wygłosił orędzie, w którym ogłosił mobilizację {TUTAJ(link is external)}.  Twierdził, że chodzi mu o "częściową mobilizację".  Według ministra Szojgu ma ona objąć 300 tysięcy rezerwistów, głównie tych mających już doświadczenie wojskowe.  Posłuszna dyktatorowi Duma uchwaliła wysokie kary za niestawienie się do poboru.  Putin jak zwykle groził w swym orędziu Zachodowi oraz Ukrainie.  Straszył użyciem broni jądrowej.

  Wygląda na to, że Putin wciąż wierzy w to, że jest w stanie wygrać tę wojnę i to mimo dotychczasowych niepowodzeń.  Z oślim uporem brnie dalej.  Nawet w Rosji jego postawa nie wywołuje entuzjazmu.  Portal Wp.pl zamieścił {TUTAJ(link is external)} wybór wypowiedzi z rosyjskiego Internetu.  Najbardziej spodobała mi się ta:

  ""Boże, chroń naszych bliskich", "To jest nasz koniec, krwawy i powolny", "Skąd mam wziąć pieniądze, żeby przekupić urzędników?".

  Prezydent Zełenski zareagował {TUTAJ(link is external)}:

  "Jak ocenił prezydent Ukrainy, częściowa mobilizacja potwierdza, że Rosja ma "problemy z oficerami i innym personelem wojskowym". - Wiemy już, że zmobilizowali kadetów, młodych ludzi, którzy nie potrafili walczyć. Ci kadeci polegli, nie mogli nawet ukończyć edukacji. Wszyscy ci ludzie (…) przyszli do nas i zginęli - dodał.
Putin "widzi, że duża część tych, którzy do nas przychodzą, po prostu ucieka". - On chce utopić Ukrainę we krwi, ale także we krwi własnych żołnierzy - dodał Zełenski. (...) Prezydent Ukrainy zapewnił, że nie przejął się groźbami Putina. - Będziemy postępować zgodnie z naszymi planami, krok po kroku. Jestem pewien, że wyzwolimy nasze terytorium - podkreślił. Jego zdaniem planowanych przez Putina "pseudoreferendów nie uzna 90 procent państw" na świecie.".

  Również Chiny, najbliższy obecnie sojusznik Rosji nie są bynajmniej zachwycone.  Czytamy {TUTAJ(link is external)}:

  "Chiny wezwały do zawieszenia broni w wojnie Rosji z Ukrainą i rozpoczęcia dialogu między państwami. Rzecznik MSZ w Pekinie Wang Wenbin podkreślił też konieczność poszanowania „integralności terytorialnej wszystkich krajów”.".

  W portalu Defence24.pl ukazał się {TUTAJ(link is external)} wywiad z  Robertem Pszczelem, polskim dyplomatą, byłym szefem biura informacyjnego NATO w Moskwie.  Robert Pszczel powiedział m.in.:

  " To jest gra va banque ze strony Władimira Putina. Od paru miesięcy byłem przekonany o tym, że jeśli uruchomi mobilizację to będzie bardzo duży błąd z jego strony. Wybrał pomiędzy zakończeniem w jakiejś formie wojny, którą przegrywa, albo jej eskalacją. Ale tym razem z naruszeniem podstawowej zasady, którą sam wprowadził w czasie drugiej wojny czeczeńskiej, czyli tego, że wojenne operacje Rosji nie dotyczą ogółu rosyjskiego społeczeństwa.  Do tej pory Rosja wysyłała na wojnę żołnierzy kontraktowych. On tę zasadę naruszył. Jestem głęboko przekonany, że nie ma żadnych racjonalnych argumentów, które by przemawiały za tym, że ta mobilizacja się uda. Wiemy dokładnie jakie obecne problemy ma obecnie rosyjska armia, i te problemy są strukturalne. (...) W chorym umyśle Putina rodzą się desperackie plany, właśnie po ukraińskim uderzeniu. Dlatego przyspieszono sprawę pseudo-referendów oraz aneksji tych terytoriów. Rosja jest większym krajem od Ukrainy, z większym potencjałem rezerw ale jeżeli chodzi o praktyczną zdolność wystawiania wartościowych sił bojowych na froncie to Ukraina ma mniejsze kłopoty niż Moskwa. Kijów potrzebuje nowej broni i amunicji, to fakt. Ale Rosja ma z tym katastrofalne problemy.
To „pięta Achillesa" rosyjskich wojsk. Putin cały czas próbuje kontynuować politykę szantażu wobec Zachodu i straszenia świata. Po wchłonięciu terytoriów Ukrainy Putinowi się wydaje, że będzie mógł straszyć Ukrainę arsenałem nuklearnym jakoby atakowała integralne terytorium Rosji. Sprowadził to do absurdu.".

 

elig

elig - jestem na emeryturze i lubię to

Podobał Ci się post? Wystaw ocenę!

1.87

liczba ocen: 23

 • Zaczęła się licytacja

  Teraz kolej na mobilizację w Polsce.

  • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek

   Jak najbardziej jestem za tym, żeby zmobilizować Ukraińców (płci obojga) przebywających na terenie Polski. Ukraina będzie mieć więcej żołnierzy do walki z Rosjanami, a Polska - mniej uchodźczych gąb do wykarmienia.

   • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak

    Ukraińców, którzy w wojsku nigdy nie byli. Po co ? Niewiele to da, a straty wśród tych Ukraińców będą gigantyczne.

    • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak#Neonowicz

     Straty na wojnie są nieuniknione.

    • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak#Neonowicz

     Mają skąpić krw za swoją ojczyznę?

    • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak#Neonowicz

     A co proponujesz w zamian?
     Może to Polacy powinni za nich walczyć?

   • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak

    "Jak najbardziej jestem za tym, żeby zmobilizować Ukraińców (płci obojga) "

    A ja jestem za tym aby zmobilizować Panią i posłać na front. Nagrodą będzie spotkanie z Banderą.

    • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak#Pedant

     Mnie nie przyjmą, bo nie radzę sobie bez okularów. A poza tym... polski najemnik w obcej armii? To się nie godzi!

     PS. Co gorsza, wzrost mam taki, że tylko armia KRLD mogłaby się mną zainteresować.

   • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak

    Ja uwazam, ze obecnosc nachodzcow z UPA-iny w Polsce jest rowniez w interesie ZYDOW z PiS u wladzy w Polsce, ktorzy buduja dla siebie nowy potencjalny elektorat wyborczy, bez wzgledu na to, czy nachodzcy z UPA-iny sa ofiarami wojny czy tez przybyli do Polski w ramach osiagniecia korzysci materialnych i obywatelskich.
    Zas nadane im polskie obywatelstwo chroni ich przed odpowiedzialnoscia w/g prawa obowiazujacego na UPA-inie.
    Zreszta kto chce sie bic za zydowskie interesy na UPA-inie ?

   • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek#Natalia Julia Nowak

    Dokładnie tak.

  • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek

   TUBYLCY "PATRIOCI" W POLIN Z PODCIAGNIETYM OGONEM OPUSZCZA TE WYMARZONA KRAINE ZANIM SIE ZACZNIE MOBILIZACJA HAHAHA

  • Zaczęła się licytacja#Vladimír Vašek

   Pierwszy w kamasze to zydowski kurdupel J.Kaczynski.
   Drugi w kamasze to zyd A.Duda.
   Trzeci w kamasze to zyd M.Morawiecki.
   Za nimi ich zydowska partia PiS.
   W nastepnej kolejnosci zydostwo z Chabad-Lubawicz i innych organizacji zydowskich w Polsce.
   Po nich zydy z SLD, PSL i PO , zeby im sie dobrze szlo i 40 tysiecy agentow Mosadu.

   Czy Polacy dostrzegli, ze w ten sposob pozbeda sie zydow z Polski ?

 • Nie karmić

  Trolla !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Rezerwiści UA

  Ukraina też ma setki tysięcy (a nawet miliony) rezerwistów, których w każdej chwili można zmobilizować do walki z rosyjskim najeźdźcą. Niestety, większość z nich znajduje się na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Ale od czego jest współpraca międzynarodowa?

  • Rezerwiści UA#Natalia Julia Nowak

   Nie po to wyjeżdżali z Ukrainy, żeby walczyć za reżim Zełenskiego, a lepiej żyć.

   • Rezerwiści UA#Natalia Julia Nowak#Neonowicz

    Kto im w ogóle pozwolił przekroczyć granicę Ukrainy?

   • Rezerwiści UA#Natalia Julia Nowak#Neonowicz

    W Polsce lepiej żyć w obecnych czasach?

    Czy Pan jest następnym, któremu się wydaje, że w Polsce lub gdziekolwiek indziej w Europie są właściwe warunki nie tylko do życia ale i rozwoju?

    Jeżeli tak to gdzie?

    • Rezerwiści UA#Natalia Julia Nowak#Neonowicz#werka1321

     Wszędzie jest źle. Piekło neoliberalizmu zawładnęło całym światem. Wszyscy w neoliberalnym kapitalizmie są niewolnikami, ale w Ukrainie jest najgorzej. Ukraina to kraj nędzarzy podobnie jak wiele krajów afrykańskich gdzie wielu ludzi wręcz głoduje. W innych krajach europejskich też nie jest dobrze, ale nie tak źle jak w Ukrainie.

  • Rezerwiści UA#Natalia Julia Nowak

   Rosjanie nie są najeźdźcami. na odwrót. 8 lat temu to banderowcy napadli na Donbas po zbrojnym i nielegalnym przechwyceniu władzy w Kijowie. To banderowcy wymordowali na Donbasie ponad 15 tysięcy ludzi w tym ponad pół tysiąca dzieci. W Doniecku jest ulica zwana aleją aniołów, tam znajdują się tablice z nazwiskami tych pomordowanych artyleryjskim ostrzałem w latach 2014-2018 dzieci. Używając słowa najeźdźca w stosunku do ludzi, co przyszli pomóc w wyzwoleniu Donbasu, stanęła Pani po stronie zbrodni. Muszę dać Pani łapkę w dół, gdyż nie zna Pani prawdy o tej wojnie i tragedii Donbasu , co trwa na zlecenie Jankesów od ośmiu lat. Na szczęście i dzięki Bogu niedługo jeszcze.

 • Rzadko się zdarza żeby napisać post całkowicie wyprany z faktów

  i odległy od rzeczywistości o lata świetlne.
  Czy emerytka wierzy w magie słów? i myśli że jeśli się coś wyartykułuje to przywoła się pożądaną rzeczywistość?

  • Rzadko się zdarza żeby napisać post całkowicie wyprany z faktów#ikulalibal

   Kontrofensywa trwa nadal , podobno ?. Salute :)))))

  • Rzadko się zdarza żeby napisać post całkowicie wyprany z faktów#ikulalibal

   Czas, by emerytka przeszła na (zasłużoną?) blogerską emeryturę.

   • Rzadko się zdarza żeby napisać post całkowicie wyprany z faktów#ikulalibal#Christian Shane

    A niech se kobieta pisze. Teksty, na których można się wyżywać i nad którymi można się pastwić, są też potrzebne. bez nerwów, szanowny Panie, uśmieszek nad tekstami "elig" jest jak najbardziej zasłużony przez tą Panią.

  • Rzadko się zdarza żeby napisać post całkowicie wyprany z faktów#ikulalibal

   Dlatego proszę spojrzeć na mój wpis powyżej.

 • Typowe nieprawdziwe informacje mediów mainstreamowych

  Tak się składa, że mobilizacja dotyczy tylko żołnierzy mających doświadczenie wojskowe, a nie poborowych, którzy w armii nigdy nie byli. I są to w znacznej części żołnierze kontraktowi rezerwy. Jak na razie to komik wysyła na front poborowych bez żadnego doświadczenia i przeszkolenia jako mięso armatnie. Radzę się doedukować, a nie wypisywać bzdury.

 • Jesli nie W.Putin, to kto ?

  UPA-incy juz przegrali swoja wojne i teraz toczy sie druga faza wojny na UPA-inie , ale w interesie ZYDO-ANGLOSASKIEJ MAFII MIEDZYNARODOWEJ , wiec USA i UE dostarczaja uzbrojenie dla glupich UPA-incow i uzywaja glupich UPA-incow przeciwko Rosji, ktorych zagrzewa do walki zydowski kurdupel W.Zelenski - MARIONETKA W REKACH USA.

  Nawet zyd M.Cohen (prawnik) z USA wpompowal ponad 100 tysiecy dolarow w kampanie wyborcza zyda W.Zelenskiego w 2019r, bo liczyl na to, ze zostanie zatrudniony przez zyda W.Zelenskiego - vide artykul z 2019r na stronie:
  https://www.opensecrets.org/news/2019/10/us-based-agent-bankrolled-ukraine-president-zelenskys-dc-lobbying/

  Koneksje zyda W.Zelenskiego z zydem Kolomojskim , ktory okradl UPA-ine na okolo 5.5 miliardow dolarow - obydwaj sa skorumpowani.
  https://mronline.org/2022/07/22/how-corrupt-is-ukrainian-president-volodymyr-zelensky/

  Zastanow sie "elig" nad tym, kogo i co ty tutaj reklamujesz.

  Z mojego punktu widzenia, grozniesza od wojny na UPA-inie jest ZYDO-ANGLOSASKA MAFIA MIEDZYNARODOWA, KTORA DAZY DO ZAPANOWANIA NAD WSZYSTKIMI PANSTWAMI I NARODAMI i dowody na to znajduja sie w rasistowskim TALMUDZIE.
  Jesli Putin nie zwalczy zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, to kto to zrobi ?

  • Jesli nie W.Putin, to kto ?#fiesta

   "Wojna żydowsko żydowska?".
   Władimir: Jest to słowiańskie imię męskie, składające się z dwóch członów: włodzi- ; "panuje" i -mierz, które pochodzi z dawnego -mir ; "pokój". Oznacza więc kogoś, kto panuje w spokoju.
   Ale jest też drugie znaczenie: ten który panuje nad Mirem(światem).
   Co do jego "czystych" intencji nie mam wątpliwości. Car? Chabadowy. Inaczej by nie wchodził w covidową ustawkę niszczącą gospodarkę i społeczeństwo, jego wiarę we władze i w cara właśnie. Przywódca czy cyniczny agent? O niebo bardziej wiarygodny, nawet dziś jest Łukaszenko. Nie dał się covidowi, wbrew "postępowemu " światu. Dziś wspiera politykę Putina. Ile w tym szczerości, ile gotowości na nagłe zmiany wektorów?

   • Jesli nie W.Putin, to kto ?#fiesta#brian

    Putin jako byly agent KGB gra na wszystkie strony i nigdy nie mialem do niego zaufania, a zarazem odnosilem sie krytycznie do kolaboracji Putina z zydostwem, analogicznie jak w przypadku kolaboracji prezydentow USA z zydami - w obydwu przypadkach to nie wychodzi na dobre ani panstwom, ani narodom, a jednoczesnie umacnia zydow i zydowskie wplywy w swiecie.
    Porownalem Putina do prostytutki, ktora pojdzie z kazdym, aby miec korzysc.
    Ale gdy interesy Rosji sa zagrozone i oczywiscie pozycja Putina u wladzy w Rosji, wowczas Putin pokazuje pazury i dlatego nalezy wykorzystac ten moment do walki z zydostwem, a dokladnie z zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa, ktora dazy do zaprowadzenia zydowskich rzadow w calym swiecie.

    Generalnie, Polacy to chrzescijanie i sa wychowywani w/g chrzescijanskich zasad moralnych, ktore jednoczesnie sa kryterium oceny , ale tego typu zasady nie obowiazuja w spec sluzbach.
    Ponadto kazda religia na swiecie posiada swoje wlasne zasady postepowania, ktore albo sa zblizone do chrzescijanskich, albo stoja w sprzecznosci, czego przykladem jest TALMUD i ZYDZI - Talmud naucza, ze zydowi wolno oszukac, okrasc i zabic nie-zyda i zyd nie ponosi kary za te czyny, poniewaz tylko zydzi sa ludzmi, a nie-zyd to nie czlowiek, ale zwierze i bydle (goj).

    Moral z tego taki, ze to co sluzy interesom Rosji i Putina, bedzie realizowane przez Putina bez wzgledu na to czy jest zgodne lub niezgodne z chrzescijanskimi zasadami moralnymi.
    Analogicznie jest w USA, Anglii, Niemczech, Chinach etc , a szczegolnie wsrod samych zydow wychowanych na rasistowskim Talmudzie.

    W walce zla ze zlem nalezy rowniez umiec dostrzec korzysci , poniewaz nawet GLOBALISCI wstrzymali swoje plany depopulacji swiata i nagle zniknela PLANDEMIA "Covid-19", co nawet oglosil oficjalnie J.Biden (zydowska marionetka).

    Moim zdaniem nalezy wstrzymac sie z ocena dzialan W.Putina, az skonczy sie to cale zamieszanie.

    • Jesli nie W.Putin, to kto ?#fiesta#brian#fiesta

     Czy globaliści wstrzymali projekt depopulacji? Patrząc na Polskę i wprowadzane ustawy umożliwiające wywłaszczanie ludzi i przymusowe zabiegi medyczne to trudno się zgodzić z taką opinią.
     Z oceną Putina i działań Rosji to też uważam, że należy poczekać.

 • daltonizm czy papugowanie "wolnych mediów"

  A możesz wymienić jakieś przykłady tych "dotychczasowych niepowodzeń"?

 • poziom info

  o poziomie intelektualnym "artykułów" pani Elig świadczą chociażby epitety, jakich używa (np. "ośli") oraz źródła, na które się powołuje. Defence24 zamieszcza opinie polskojęzycznych wojskowych oraz osób, którym się zdaje, iż rozumieją istotę prowadzonych starć zbrojnych. Czyli są to, bo muszą takimi być, wypowiedzi propagandowe.
  "Analizy" podawane na tych źródłach nie mają dużej wartości. Cytowany przez Elig wojskowy jest albo głupi (głęboko przekonany, że ta mobilizacja się nie uda) albo propagandowy. Czasem jedno z drugim się nie kłóci, więc nie wiem, jak jest w tym przypadku.